Home News Zv-ministri italian perlotet live kur zbulon lidhjen me mjeket shqiptare: Nuk do...

Zv-ministri italian perlotet live kur zbulon lidhjen me mjeket shqiptare: Nuk do ta harrojme kurre, nese keni nevoje mbeshtetuni tek ne. (Video)

2440
0

Edhe pse Shqiperia eshte ne veshtiresi ka ndihmuar Italine fqinje duke derguar 30 mjeke dhe infermiere. MJeket kan nisur tashme punen ne spitalin e Brescias. Dy prej tyre kane studente te zevendes ministrit italian te shendetesise, i cili eshte me profesion mjek dhe ka dhene mesim ne Tirane.

Emocionet qe ai perjetoi ne aeroport ku ka qene i pranishem ishin dhe dy studentet e tij. Ai i pershkroi me keto fjale:
“Teksa e them me lotojne syte dhe besoj nuk ka fjale per nje gjest te tille” Ai shtoi me tej:
” Ajo qe mund te them eshte se mund te mbeshteteni tek ne sa here qe keni nevoje. Ashtu si ne jemi mbeshtetur tek ju”.
Ai vleresoi dhe frazen; nuk jemi te pasur por kemi nje kujtese te mire.
Fjalet e kryeministreit Rama ishin preskese besoj se ishin fjalet me te bukura qe kam degjuar ne jeten time.