Home News Zgjohuni nga gjumi, thirrja e fortë e mjekut për Ramën: Kam 3...

Zgjohuni nga gjumi, thirrja e fortë e mjekut për Ramën: Kam 3 orë në ambulancë me të sëmurin, nesër do jetë vonë…

101
0

Gjendja në spitalet Covid është kat astrofike. Situata është shumë e rëndë dhe të sëmurët nga covid-19 po ku rohen nëpër ambulanca. Këtë e konfimon edhe mjeku Dritan Kociaj i cili me nje postim ne facebook u bën hirrje publike instancave qeveritare që të ndërhyjnë, pasi nesër do jetë vonë.

Eshtë ora 03 e mengjesit sot dt 22 nëntor, është ftohtë dhe kam 3 orë e gjysëm me pacient në autoambulancë në derën e spitalit Shefqet Ndroqi. Porsi une, shkruna mjeku, janë dhe 6 autoambulanca të tjera me pacientë.

Ja postimi i plotë i mjekut vetëm pak orë më parë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here