Home News Zeri i Amerikes Zbulon cfare po ndodh ne Shqiperi prej 3 ditesh

Zeri i Amerikes Zbulon cfare po ndodh ne Shqiperi prej 3 ditesh

1151
0

Shqiperia mbushi sot plot 72 pa regjistruar asnje jete te humbur prej koronavirusit, kurse rastet e prekura jane me te pakta.
Personi i fundit qe ka humbur jeten i perket dates 6 prill, dhe eshte nje 90 -vjecar i komfirmuar me koronavirus dhe shume semundje te tjera shoqeruese.

Numri i personova qe kane humbur jeten eshte 22 dhe kjo prej tre ditesh, ndersa vazhdojne testimet e perditshme me pak raste te konfirmuara.
NUmri i pergjithshem i te infektuarve kap shifren 409 nga 3.220 testime te bera gjithsej ne territorin e Shqiperise.

Statistikat flasin per nje numer ne renie te personave te shtruar ne spital dhe rritje te shifrave tek te sheruarit, ka nenvizuar VOA.