Home News Zbulohet emri i bankes ku u preken me koronavirus

Zbulohet emri i bankes ku u preken me koronavirus

459
0

Tre raste e reja me koronavirus ne qytetin e Elbasanit dhe te treja ishin nga e njejta familje. NJe grua 52 vjec dhe dy vajzat e saj 25 dhe 23 vjece. 52 Vjecarja eshte punjonese banke dhe kjo ka bere qe tu behet tampone te gjithe punjonse te bankes rreth 20 veta.

Gruaja pasi kishte shfaqur probleme me frymemarrjen, mesohet se vuante dhe nga diabeti. Ajo i eshte drejtuar efektivit ne Tirane per te marre kuren e nevojshme kurse vajzat jane veteizoluar ne shtepi.

Nuk dihet nese punonjesit e bankes ne qytet vazhdojne ende punen por shpresojme qe rezultati i tamponeve te dali sa me shpejt ne menyre qe te situata te mos pershkallezohet. Shpresojme qe gjendja e tyre te jete e mire dhe pa probleme.