Home News Vjen lajmi i mrekullueshem nga Italia, vendi qe u godit me keq...

Vjen lajmi i mrekullueshem nga Italia, vendi qe u godit me keq ne Evrope dhe rrezikoi mijera shqiptare

1013
0

Ajo qe pritej mund te ndodhte keto dite

Organizata Boterore e Shendetesise thote se koronavirusi ne Itali kulmin e mundshem mund ta arrije kete jave.

Mirepo ngadalesimi i normave te rritjes se vdekjeve eshte nje faktor jashtezakonisht pozitiv, ne disa rajone mendoj se ne jemi afer pikes se renies te te infektuarve, keshtu qe kulmi nuk meshte me ne kete jave, tha Raniero Guerra, Zv/ drejtori i OBSH-se