Home News Vjen lajmi i mire nga Greqia, perfitojne mijera Shqiptare

Vjen lajmi i mire nga Greqia, perfitojne mijera Shqiptare

517
0

Shteti grek pritet te prezantoje nje pakete ndihme financiare per qytetaret , per shkak te pandemise.
Gazetarja Ira Londo raportoi se ministri i Ekonomise Kristos Staiikouras pritet te publikoje tjeter plan masash shtese .14 miliarede euro plus 10 miliarde euro ndihme europiane.


Perfituese do te jene dhe familjet shqiptare me dokumenta te rregullta.
Neser do te nise shperndarja e ndihmave dhe dhenia e parave per personat qe jane pa pune.Do te jepet 800 euro per 175 mije punonjes.
Jane 200 mije te papune qe kane marre shtese mbi pagen e papunesise.