Home Menyre Jetese Vjen lajmi i madh! Rikthehet shiu, ulen temperaturat

Vjen lajmi i madh! Rikthehet shiu, ulen temperaturat

419
0

Nga e enjtja, moti do të pësojë ndryshim duke bërë që në disa zona të rikthehen reshjet e shiut. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak në vendin tonë ka parashikuar ulje të temperaturave.

Ndërsa e njëjta situatë pritet të vijojë për disa ditë me radhë duke bërë që edhe fundjava të karakterizohet nga masa ajrore të paqëndrueshme dhe mot i freskët në pjesën më të madhe të vendit.

Mirëpo me rënien e shiut, temperaturat, pritet të pësojnë një rënie në rang vendi deri në 34 gradë celsius, apo dhe më shumë në zonat juglindore.