Home News Vijne lajme te mira nga Italia: Shifra rekorde diten e sotme

Vijne lajme te mira nga Italia: Shifra rekorde diten e sotme

877
0

Lajmi më shpresëdhënës i ditës së sotme është shënuar një tjetër shifër rekord i numrit të të të shëruarve nga koronavirusi.

Autoritetet Italiane shëndetësore raportuan se te infektuar aktualisht jane 106.848, 851 me pak se dje. Jane sheruar plotësisht nga koron.avirusi ne 24 oret e fundit 3.033 persona, duke lënë ambientet e spitaleve dhe ky eshte nje rekord shume i mire dhe shprese per te gjithe italianet.

Nga fillimi i epidemise dhe deri tani, 57,576 persona janë shëruar nga koron.avirusi, ndërkohë që 2384 të tjerë ndodhen në gjendje kritike për jetën, në terapi intensive.

Me keto shifra shpresa eshte e madhe qe Italia te dali nga situata emergjente shume shpejt.