Home News Vetem sot 57 raste me koronavirus/ Edi Rama të japë dorëheqjen dhe...

Vetem sot 57 raste me koronavirus/ Edi Rama të japë dorëheqjen dhe të… Ja çfarë thoshte …

481
0

Diten e sotme nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili me anë të një postimi në FB i kërkoi kryeministrit Edi Rama që të japë dorëheqjen menjëherë për menaxhimin kri.minal dhe antinjerëzor të pandemisë.

Edi Rama veproi kundër shkencës me vullnet të plotë dhe në funksion të propagandës së tij politike personale. Çdo person i infektuar është një akuzë me shume për Edi Ramën për dëmtim të shëndetit me paramendim. SPAK të fillojë hetimin urgjentisht për Edi Ramën për veprimet e tij të paramenduara që sollën dëmtimin e shëndetit të njerëzve, shkruan Vasili.

Sot 57 raste të reja me COVID-19. Në pikun e pandemisë, numri më i lartë ishte në 3 prill, 27 raste. Suksesi madhështor i Edi Ramës pas izolimit idiot 2 muaj e gjysmë është rritja me 211%. Ja çfarë thoshte dikur Edi Rama: Albania the Best. Çudi e madhe ëëë?! Strategji jo, plan jo, teste jo e jo, mjekësi jo që jo, qeverisje jo dhe jo, po ja që kur hap sytë e shikon, na del Shqipëria më mirë se tërë dynjaja deri tani në bilancin e kësaj lu.fte të ma.llkuar.

Nuk beri testime por i quajti te panevojshme duke ju kundervene OBSH.

Nuk bleu mjete mbrojtese

Nuk bleu respiratore

Nuk ndaloi aktivitete ekonomike me risk te larte

Nuk detyroi perdorimin e maskave por i quajti te panevojshme

6.Nuk aktivizoi mijra mjeke familjeje,

Aktivizoi nje komitet ekspertesh jo kompetent dhe me drejtim politik

Perbuzi cdo sugjerim e keshille profesionale publike

EDI RAMA NE BURG shton në postimin e tij Petrit Vasili.