Home News Vajza me sindromen down rrembeu zemrat e te gjitheve: shpallet Modelja e...

Vajza me sindromen down rrembeu zemrat e te gjitheve: shpallet Modelja e vogel me e embel

1121
0

Vogelushja nga Malta me sindromen down qe mori pjese ne nje konkurs modelesh per femije fitoi titullin Modelja me e embel. Tashme ajo po sfilon ne Javen e modes Ne New York. Kjo vajze e vogel vodhi zemrat e te gjitheve me buzeqeshjen e saj kaq te embel. Asaj ju bashkua dhe Madeline Stuart nje 23 vjecare australiane qe u be e famshme si modelja e pare me sindromen down. Vajza e vogel qe Quhet Franceska do te ndjeke endrren e saj qe nje dite te behet modele e famshme anembane botes.