Home News “Une isha fajtori “: Infektoi vajzen 8-muajshe dhe gruan,i prekuri me koronavirus...

“Une isha fajtori “: Infektoi vajzen 8-muajshe dhe gruan,i prekuri me koronavirus tregon reagimet e njerezve

400
0

Artan Hakaj ne emisionin Rreze Dielli thote se reagimi i njerzve kur moren vesh se ai ishte inf.ektuar ka qene i pakuptimte.
Ai thote:


“Une vete e kam deklaruar dhe e kam thene qe jam i in.fektuar,pasi kam dashur qe ta dine edhe ata qe ndoshta une nuk i mbaja mend qe mund te kem patur ndonje kontakt me ta dhe te ruhen.

Por rasti nuk eshte i njejte te te tjeret,te pakten fqinjet tane e kane marre me rende sesa eshte.Nga njera ane nuk i fajsoj,se edhe mediat kane bere te veten,e kane bere gogol,eshte nje grip pak me i forte se te tjeret,e duke qene se prej kaq shume muajsh eshte bere gogol,nerezit sapo ta marrin vesh ikin sikur ky virus te kapercente 5 metra,dhe te kapte prej nje distance te larget.

Sic me ka ndodhur dhe ne hyrje,por une kam bere 3 teste,edhe kur kam dale per ritestim,kam dale me masa mbrojtese dhe ndaj e kam bere publike,qe te tjeret te ruhen.

Por ndjenja me e rende eshte kur edhe pse perpiqesh te ruash maksimalisht distancen,ne momentin qe befasisht te shohin,reagojne ne nje menyre sikur semndja te transmetohet me rrezatim,me nje frike qe per ate qe kane virusin eshte ndonjehere irrituese.
Ai shton:

Vajza tete-muajshe e gruaja jane konfirmuar pozitive nje jave pas meje.Per kete arsye kam dale nga spitali pa bere 2 jave qendrimi.

Ishin momente shume te veshtira ,sepse e dija qe isha une fajtori e nuk mund te beja dot gje per to,nuk mund ti ndihmoja dot.

Por njerezit e afert me ndihmuan qe te furnizonin me ushqime dhe ilace gruan dhe vajzen.