Home News Uaaa/ Sali Berisha e paralajmeroi dje, ndodhi sot ngjarja e re nde….

Uaaa/ Sali Berisha e paralajmeroi dje, ndodhi sot ngjarja e re nde….

710
0

Policia ka vijuar sot operacionin per te parandaluar mbjelljen e bimeve nar.kotike, ku në zonën e fshatit Papaj, janë evidentuar fidanë hash.shashi në tentativë për ti mbjellur.

Policia bën me dije se në lidhje me këtë rast, është ushtruar kontroll në banesën e E.D. dhe S.D. si autor të dyshuar, ku janë gjetur fidanë në gota plastike gati per mbjellje. Te Dy personat u shpallën në kërkim. Po në lidhje me këtë rast u proceduan në gjendje të lirë, kryetari i fshatit Papaj B.H. dhe Inspektori i Pyjeve F.M. për moskallëzim dhe shpërdorim detyre

Gjithashtu në Mallakastër gjatë kontrollit të ushtruar me dronë, në zonën e Çorrushit u konstatua një rast gati per mbjellje. Policia ka arrestuar P. I, 44 vjeç dhe M. I, 27 vjeç, pasi në afërsi të tokës së tyre, u evidentuan 95 bimë hash.ashi gati per tu mbjelle

Ndërkohë dje, ish-kryeministri Sali Berisha publikoi denoncimin e një qytetari dixhitial, i cili thoshte se është arrestuar për dro.gë vëllai i kryetarit monist të Mallakastrës Qerim Ismaili dhe se ka ndërhyrje të fuqishme nga nar.koshteti për lirimin e tij