Home News U ‘kapën’ duke ngrënë molto, pezullohen nga puna tre infermierët e QSUT-së

U ‘kapën’ duke ngrënë molto, pezullohen nga puna tre infermierët e QSUT-së

407
0

Nje ngjarje e paprecedente ka ndodhur ne Qendren Spitalore Nene Tereza ,ku tre infermiere te Neurokirurgjise jane pezulluar pasi u kapen duke ngrene molto gjate orarit te punes.


Ata do te jene te pezulluar deri ne korrik.Edhe Shoqta e Infermiereve e ka cilesuar “skandal”vendimin per pezullimin nga puna.
Reagimi i plote i Shoqates se Infermiereve:

“Reagim publik per masen e marre ndaj tre infermiereve te sherbimit te Neurokirurgjise:


Skandal ne QSUT pezullohen tre infermiere pasi gjate kontrollit ne orarin e punes u kapen duke ngrene molto.Ju eshte komunikuar qe jane pezulluar deri ne korrik.

A nuk eshte turp qe jo vetem nuk zbatohet asnje protokoll pune per infermieret,as orari i pushimit,as oret shtese,as ditet e festave apo fundjavat.E per me teper ne keto dite pandemie qe po punojne pa orar behen kontrolle te qellimshme per te penalizuar infermieret.

Po ne cilin vend te botes eshte e ndaluar te konsumosh dicka per te ngrene punes.


Turp i madh per kedo qe ka dhene urdher per te tilla kontrolle me tendence dhe per te tilla masa ndaj infermiereve qe sot me shume se kurre duhen vleresuar e jo shtypur.