Home News Trump jep idene “e cmendur”: Te injektohet dezinfektues si trajtim per koron.avirusin

Trump jep idene “e cmendur”: Te injektohet dezinfektues si trajtim per koron.avirusin

444
0

Presidenti Donald Trump eshte kritikuar nga komunietti mjekesor sepse sugjeroi qe virusi te mjekohet duke kuruar dezinfektues ne trup.
Dukej se do propozonte dhe idene e trajtimit me drite ultraviolete tek pacientet.
Pjese nga debati me mjeket:


“Duke supozuar se e godasim trupin me nje drite te jashtezakonshme -qofte ultravjollce apo thjesht drite te fuqishme ” tha Presidenti Trump duke ju drejtuar Dr.Deborah Birx, mendoj se keete gje do ta provoni apo jo.
“Atehere une thashe , duke supozuar se sollet driten brenda trupit , te cilet mund ta beni permes lekures ose ne ndonje menyre tjeter.Mendoj se keni thene qe do ta provoni kete.Tingellon interesante.


Dezinfektuesi.A ka ndonje menyre qe te mund te bejme dicka te tille , me injekesion brenda ose pothuajse pastrim?
Do te ishte interesante te kontrollosh kete.
Por mjeket paralajmeruan qe ideja e presidentit mund te kete rezultate fatale.