Home News Trondit mjeku italian: Vetem tre persona kane humbur jeten nga koronavirusi ne...

Trondit mjeku italian: Vetem tre persona kane humbur jeten nga koronavirusi ne Itali

1146
0

Nje mjek italian Stefano MOntanari ne je interviste ka shokuar teksa e ka quajtur koronavirusin thjesht nje grip qe prek mushkerite.
Dr. Montanari thote se shte nje virus qe sherohet vete nga organizmi dhe nuk ka nevoje per masa ekstreme si ato qe po vendosin qeverite ne bote.

Sipas tij koronavirusi po perdoret per je ndarje ku te pasurit e botes do te behen akoma me te pasurit dhe te varferit me te varfer.

Mjeku shton me tej se vetem tre persona kane humbur jeten nga koronavorusi.

Ne duhet te tregojem se ka vetem 3 te vdekur. Vdekjet e tjera vijne nga oktogenarianet qe kishin kancer apo diabet. Ne itali vdesin 650 000 njerez cdo vit, dhe ndoshta gjysma apo me shume do te kene gjithashtu koronavirus.
Kemi 20 000 vdekje ne vit nga gripi, 49 000 nga infeksione te marra ne spitale. Dhe nese hidhem nga kati i 10 dhe gjithashtu jam me grip nuk argumentohet se vdiqa nga gripi.

Ndersa ne lidhje me vaksinen ai shprehet:

Koronavirusi sic eshte ftohja e zakonshme ose tetanozi nuk do te kene kurre nje vaksine qe ti jape pacientit imunitet te pergjithshem pergjithmone. Ju nuk mund te vaksinoheni kunder ftohjes, tetanozit, mund te semureni here te panumerta me keto viruse. Vaksina e perjeteshme eshte nje mashtrim.