Home News Thoni mirupafshim diteve me diell, dimri vjen shpejt dhe i ftohtë nga...

Thoni mirupafshim diteve me diell, dimri vjen shpejt dhe i ftohtë nga kjo datë

171
0

Tashme i thoni mirupafshim diteve me diell dhe pritet qe temperaturat te bien shume. Pritet qe muaji nentor te jete me ngrica dhe dite te ftohta. Pas 1 nentorit pritet nje mot me temperatura shume te ulta.

Disa studiues që studiojnë ndryshimet klimatike, kanë zbuluar një anomali të çuditshme në një pjesë të veçantë të Oqeanit Atlantik.

Një zonë e madhe e oqeanit midis Groenlandës jug-lindore dhe Islandës po shënohen temperatura sipërfaqësore që janë dukshëm më të ulëta se mesatarja…

Dhe sipnotikanet kane thene se ky dimer do te jete i ftohte por cdo gje mund te ndryshoj pasi temperaturat mund te kene luhatje. Por sipas parashikimeve te studiuesve ka gjasa qe dimri te jete shume i ftohte

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here