Home News Thojini policise qe kam dale per i cik buke e dhalle, perlot...

Thojini policise qe kam dale per i cik buke e dhalle, perlot e moshuara: burrin e djalin nuk e kam me

533
0

Nuk ka lidhje me pabindjen , as me thyerjen e rregullave , te moshuarit dalin ne rruge per shkak se nuk kane askend tjeter qe te kujdeset per ta.
Ky eshte rasti i Hajrie Kodhelit ne Fier, e cila mes loteve iu kerkon gazetareve qe ti thone policise qe ajo ka dale vetem per te marre buke e dhalle.
Fjalet e saj :
“Eshte nje plake thoji , do marri pak dhalle , gripi ka qene , po jo te mbyllen farmacite , gripi ka qene nuk doli sot. E do mamane ai , burri me vdiq , nipi mu vra , djali me vdiq , skam njeri une “, ndersa sqaron se nuk ka marre asnje ndihme as nga ana e Bashkise Fier.
Edhe pse qyeti i Fierit eshte i dyti per numrin me te madh te te prekurve me koronavirus, njerezit kane filluar te dalin edhe pse nuk kane as leje dalje , megjithese dalin per te shkuar ne banke per te marre ndihmat ekonomike.
Sot jane hapur tre biznese , kancelari, gomisteri dhe librari. Jashte kamerave shprehen se kane frike edhe kot qe jane hapur, pasi nuk ka njerez