Home News Tërmet shume i fuqishem ne Detin Mesdhe, lëkundjet u ndjenë edhe në...

Tërmet shume i fuqishem ne Detin Mesdhe, lëkundjet u ndjenë edhe në Shqipëri

772
0

Një tërmet eshte ndjere në Detin Mesdhe para pak minutave. Lëkudjet ishin me magnitudë 6.2 të shkallës rihter.

Tërmeti kishte thellësi 10 kilometra dhe epiqendra ishte 240 km në jugperëndim të Methonis të Greqisë. Lëkundjet u ndjenë në Greqi, Shqipëri, Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi.

Ky tërmet klasifikohet si tërmet i shkallës 3.