Home News Termet ne Elbasan, lekundjet u ndihen edhe ne Tirane/ Ja magnituda

Termet ne Elbasan, lekundjet u ndihen edhe ne Tirane/ Ja magnituda

381
0

Nje termet jo shume i forte per fat te mire ka rene ne vendin tone. Lekundjet me magnitude 3.6 te shkalles rihter e kishin epiqendren 5 km ne verilindje te Peqinit dhe 29 km ne jug te kryeqytetit.

Lekundjet u ndien ne disa qytete si Elbasan Tirane Lushnje dhe berat. Sipas EMSC termeti kishte nje thellesi prej 5 km dhe klasifikohet si termet i shkalles 4.