Home Menyre Jetese Të zhytur në borxhe, fëmijët me lot në sy: Shesim kërminj për...

Të zhytur në borxhe, fëmijët me lot në sy: Shesim kërminj për të mbajtur shpirtin gjallë

1058
0

Nje familje me 4 anetare eshte zhytur ne borxhe ne Prrenjas per shkak te veshtiresive ekonomike.
Kryefamiljari ka nderruar jete ndersa Selviona me tre femijet , Kristina 14 vjece,Elisabeta 12 vjece dhe Klajdi 8 vjec kane frike se mos ju shembet shtepia.


Tek emisioni “Shqiptaret per shqiptaret 2 vajza thote:
“Nuk e prisja qe do vdiste.Ai ishte nje yll per mua.Po benim detyrat kur babi na pyeti:”Ai mbaruat te keqen babi”.Ne thame po, kur papritur ai u rrezua .E dinim qe i ishin bllokuar unazat po se imagjinonim kurre se do vdiste.
Fale komshinjve dhe ndihmes se tyre te cilet na bljenje librat e shkolles dhe veshje per vitin e ardhshem, buken mundohemi ta sigurojme vete duke shitue kermij e lule.


“Nuk kemi te ardhura , vetem mami merr 45 mije leke asisitence , me to lajme ujin e dritat se na i presin.Nuk e harrojme dot momentin e vdekjes se babit, mamit i ra me keq.Kemi borxhe0 shume, shtepine me borxhe saqe kemi frike se do te vijne te na e prishin ata qe na kene dhen borxh.Vijne e kerkojne borxhin shpesh, tha Elisabeta.