Home News Skandal ajo qe po ndodh në QSUT/ Mjeku i njohur bën denoncimin...

Skandal ajo qe po ndodh në QSUT/ Mjeku i njohur bën denoncimin tronditës, çfarë po fshihet?

869
0

Mjeku i njohur Petrit Vargu, me anë të një postimi në Facebook, ka denoncuar një skandal që po ndodh në Qendrën Spitalore Universitare Nënë Tereza. Mjeku ka shpjeguar se një mjek dhe dy infermierë janë pozitiv me koronavirus në urgjencën e QSUT-së.

Ja statusi i plotë i tij:

Skandal! Një mjek dhe dy infermiere janë pozitiv me koronavirus në urgjencën e QSUT-së. Ministria e Shëndetësisë nuk bën tampone për personelin dhe fsheh rastet. SPAK ku është? Po vidhen jetët e njerëzve! shkruan Vargu.