Home News Situate e frikshme/ Më rëndë se në karantinë? 6 mjekë dhe infermierë...

Situate e frikshme/ Më rëndë se në karantinë? 6 mjekë dhe infermierë të tjerë të infektuar

376
0

Situata e infektimeve me koronavirus në vend po i kalon të gjitha pritshmëritë dhe parashikimet. Vetëm sot mësohet se 6 punonjës të sistemit të shëndetësisë jane infektuar me Covid-19

3 punonjës të Fondit të Sigurimit të Barnave dhe 3 punonjës të recepsionit të urgjencës në Spitalin Nënë Tereza janë diagnostikuar me Covid-19, në 24 orët e fundit.

Gjithashtu, mësohet se zyrat e FSDKSh-së po dezinfektohet dhe po kryhet testimi i të gjithë stafit. Ditën e sotme në vend u zbuluan 42 të infektuar me koronavirus.