Home News Situata është le.meri/ Shefja e Inf.ektivit del me një apel shumë të...

Situata është le.meri/ Shefja e Inf.ektivit del me një apel shumë të fortë për të gjithë

167
0

Shefja e Spitalit Inf.ektiv Najada Çomo i bën apel qytetarëve:

Sigurisht që mbajtja e maskës në ambiente të jashtme ul mundësinë e inf.eksionit bashkuar me distancimin fizik dhe ul mundësinë e transmetimit të virusit nga një person në një tjetër.

Duke mbajtur maskën ulet numri i personave të prekur dhe numri i personave të shtruar në spital.

Dua t’iu them një gjë, më mirë të mbash një maskë jashtë se sa të mbash një oksigjeni me ditë dhe me muaj.

Prandaj më mirë parandaloni se sa të së.mureni ,shprehet Najada Çomo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here