Home News Situata është e vështirë, Policia italiane zbarkon në Durrës, ja ç’po ndodh

Situata është e vështirë, Policia italiane zbarkon në Durrës, ja ç’po ndodh

640
0

Në Durrës kanë zbarkuar disa efektivë të Policisë italiane. Mësohet se nuk lejojnë udhëtarët të shkojnë drejt Barit pa një rekomandim nga Ambasada Italiane në Tiranë.

Edhe pse udhëtarët janë bllokuar në Durrës dhe raportohet se janë të paktën 150 persona te cilet kanë prerë biletat, ata nuk lejohet të shkojnë drejt vendit fqinj nga efektivët e Policisë italiane.

Deri tani nuk ka asnjë reagim as nga pala italiane dhe as nga pala shqiptare, ndërsa ata te cilet kanë mbetur në Port dhe duan nje zgjidhje urgjente janë udhëtarët.