Home Menyre Jetese Shqiptari takon 2 angleze ne tren, nis biseden me ta: Ato qe...

Shqiptari takon 2 angleze ne tren, nis biseden me ta: Ato qe i thone e lene gojehapur

1698
0

Pas viteve 90 shqiptaret iken drejt europes edhe sot mbas 30 vitesh akoma ikin per nje jete
me te mire.
Nje shqiptar i ikur ne Angli tregon se cfare i ndodhi kur takoi dy anglez ne nje tren.
“Anglezet e pyeten nga je , une ju pergjigja nga Shqiperia.
Ata e dinin qe Shqiperia ishte vend i varfer dhe pa drejtesi. Ata me thane se kisha ku te flija
pasi ate dite binte debore. Na ka dal nami per keq.”

KOT NUK I THON TE DALTE SYRI SESA TE DALTE NAMI. ISHA DUKE IKUR PER SHPI ME TREN EDHE PERBALL KISHA DY ANGLEZ DHE ME PYETEN NGA JE DHE I THASH ALBANIAN.
DHE ME THA ALBANIA IS THE POOREST COUNTRY IN THE WORLD ETJ. DHE PASTAJ ME THA A KE VEND KU TE FLESH SEPSE PO BIE BORE. NA KA DAL NAMI PER KEQ.