Home Menyre Jetese Shqiptari ne Rome/ Erdha i uritur ne 98-en, sot dua te dhuroj...

Shqiptari ne Rome/ Erdha i uritur ne 98-en, sot dua te dhuroj buke falas per te gjithe ata qe kane nevoje

467
0

39 vjecari Edmond Prenga tregon historine prekese qe ka ardhur per here te pare ne Itali, ne Rome. Ai tashme eshte pronar i nje furre buke ne kryeqytetin Italian dhe keto dite ka vendosur te marre nje nisme per te gjithe qytetaret ne nevoje.


Ai do tu jape buke falas kujtdo qe ka nevoje pasi vete e ka provuar urine 22 vjet me pare.
Buket do ti paketoje dhe do ti lere jashte qe njerezit mos te druhen ti marrin se nuk kane para me vete.
Gjestin e tij e ndoqen edhe disa biznese te tjera dhe shpresojne rimekembje te Italise.


Ai nder te tjere kujton 1998 duke thene:


“Shpesh dikush na ka paragjykuar por ne kete situate nuk ka dallime.Jemi te gjithe te bashkuar.Kur njerezit e vune re nismen ti u mallengjyen dhe me vjen mire qe mundem ti ndihmoj sadopak.