Home News Shqiptaret jane popull qe kane imunitet ndaj koronavirusit: teza e pabesueshme e...

Shqiptaret jane popull qe kane imunitet ndaj koronavirusit: teza e pabesueshme e mjekeve qe po cudit te gjithe

1274
0

Te gjihte po cuditen me shqiperine se ende nuk asnje rast me koronavirus. Eshte fakt se shqiptaret perbejne grupin e dyte te emigranteve ne Itali por asnje shqiptar nuk esht i infektuar me koronavirusin. Burimet shendetesore ne Itali bejme me dije se nga 3500 te infektuar asnje shqiptar nuk eshte me koronavirus. Ne biseda me mjeke infeksioniste po shqyrtohet hipoteza nese imuniteti i futuar nga shqiptaret kunder malarjes eshte dhe mbrojtes ndaj koronavirusit. Nje hipoteze sado e pabesueshme po shqyrtohet dhe se shpejti do te kemi dhe pergjigjen. Nderkohe fakti eshte se shqiptaret jan akoma te paprekur nga ky virus dhe kjo esht nje mrekulli per nje popull te varfer si Shqiperia.