Home News Shokuese/ Ja pse duan ta fusin në burg Tahirin? Avokati i tij...

Shokuese/ Ja pse duan ta fusin në burg Tahirin? Avokati i tij jep përgjigjen qe se prisnim

474
0

Nje seancë shumë e rëndësishme ajo e provesit te Saimir Tahirit. Avokati mbrojtës i tij, Maks Haxhia, e sheh të gjithë këtë çështje si një lojë apo sajesë për ta larguar perfundimisht nga skena politike, pasi sipas tij nuk ka asnjë provë që e implikon atë në vepra penale.

Në një komunikim me abc news, avokati Haxhia shpjegoi se duhen dalluar përgjegjësitë politike nga ato personale

Ishte një njollë, një sajesë për ta implikuar dhe larguar nga skena politike z. Tahiri. Kuptohet nga gjithkush që nuk mund të marrë përgjegjësi penale Ministri sepse u kana.bizua vendi. Funksioni i Ministrit të Brendshëm është një entitet politik, nuk është entitet me detyrë të përcaktuar, siç është policia e shtetit, tha ai