Home News Shokon Mjeku shqiptar: Para 10-vitesh kemi shëruar një pacient me Koro.navi.rus

Shokon Mjeku shqiptar: Para 10-vitesh kemi shëruar një pacient me Koro.navi.rus

481
0

Mjeku aneztezist shqiptar ne France Tedi Kamberi shprehet se koron.avirusi nuk eshte nje virus i panjohur per mjekesine pasi sipas tij para 10 vitesh , kane patur nje person me simptoma te tilla i cili ishte kafshuar nga nje lakuriq nate.
E vetmja menyre per te mbajtur nen kontroll perhapjen eshte karantinimi .


Intervista:


Ju para 10 vitesh jeni ndeshur me nje rast te Koron.avirus , a mund te na shpjegoni si ka mundesi qe jeni hasur me dicka te tille?
Ka qene nje pacient , kishte temperature te larte , vinte nga Arabia Saudite dhe ishte kafshuar nga nje lakuriq nate.Duke qene se lakuriqet jane mbartes , matet nga virulenca.
Ky person eshte i rrezikuar sot pas kaq shume vitesh?
Nuk e besoj pasi antitrupat jane krijuar.
Pra nje lloj njohurie keni mbi kete virus , sepse deri me sot flitej si dicka e panjohur?
Ky lloj virusi njihet prej kohesh, por forma e fundit u tregua i rrezikshem dhe na kapi ne menyre te papritur.