Home News Shokon ish kryemistri Italian: Popullit duhet thene e verteta per koro.navi.rusin

Shokon ish kryemistri Italian: Popullit duhet thene e verteta per koro.navi.rusin

869
0

Ne nje deklarate ne tv, ish kryeministri italian Matteo Renzi ka shokuar kur tha se popullit i duhet thene e verteta e madhe per koronavirusin dhe cfare e pret popullin ne vazhdim.

Po te ishte puna pre 2 apo 3 muaj ne rregull, por nuk eshte keshtu. Me kete situate ne do te bashkejetojme disa vite por kete gje nuk e thote askush. Italianeve duhet thene e verteta dhe vendi duhet hapur gradualisht.

Ne po kalojme nje situate te rende, ku shume persona kane humbur jeten. Kemi nje problem te madh qe duhet sqaruar: Ku gabuam? Prej shume ditesh ish kryeministri ka bere thirrje per nje hapje graduale te vendit.