Home News Sho.kohet Ministrja Shahini/ Ç’ndodhi pak minuta më parë poshtë zyrës së saj?...

Sho.kohet Ministrja Shahini/ Ç’ndodhi pak minuta më parë poshtë zyrës së saj? Sot do donte të mos kishte shkuar në punë….

664
0

Besa Shahini jep dorëheqjen. Këto janë disa prej thirrjeve nga antarët e Forumit Rinor të Partisë Demokratike të cilët kanë dalë sot në protestë përpara Ministrisë së Arsimit. Sipas tyre, Ministrja nuk ka bërë asnjë reagim për rastin e 15-vjeçares e cila u përdh.unua nga roja i shkollës dhe 3 tre njerez te tjere.

Kemi pritur shume që të reagonte, por në vend të bënte një hetim administrativ të thelluar, ajo ka zgjedhur të heshtë, ta braktisë 15-vjeçaren. Të gjithë sytë e Rilindjes janë larg qytetarëve, shkollat publike sot janë institucione të braktisura që funksionojnë kuturu. Këta kanë zgjedhur heshtjen, ngrohen në diell dhe kanë braktisur qytetarët. Ne sot erdhëm për të bërë një sensibilizim publik, të dorëhiqet ministrja, edhe vetëm për dinjitet, por këta nuk duan t’ia dinë për shqiptarët, e quajnë problem 3 ditor, tha nënkryetari i FRPD-së, Isander Hoxha.