Home News Shifra vërtet te frikshme/ Koronavirusi bën namin në vendin fqinj, të vde.ku.r...

Shifra vërtet te frikshme/ Koronavirusi bën namin në vendin fqinj, të vde.ku.r dhe shifra rekord të prekurish

469
0

Në Maqedoninë e Veriut situata qe eshte krijuar nga koronavirusi po i kalon të gjitha pritshmërite. Në 24 orët e fundit kanë humbur jeten 9 persona dhe janë infektuar 162 të tjerë nga koronavirusi.

Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i vikt.imave ka shkuar në 175, ndërsa të infektuarit numërohen në total 4 057 Ndërsa numri i pacientëve qe kane humbur jeten nga koronavirusi ka shkuar në 188.

Maqedonia e Veriut vijon të mbetet një ndër vendet fqinje me rre.zikshm.ërinë më të lartë sa i perket Koronavirusit