Home Menyre Jetese Sali Berisha “i vërsulet” Lulzim Bashës me deklaratën e fortë: Do hyjë...

Sali Berisha “i vërsulet” Lulzim Bashës me deklaratën e fortë: Do hyjë në histori, ja arsyeja

164
0

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha gjatë fjalës së tij në mbledhjen e Kryesisë së PD-së në selinë blu ka deklaruar:


“Lulzim Basha do hyjë në histori se Rama nuk do arrinte kurrë në këto përmasa të një përbindëshi të politikës shqiptare. Edhe sot është peng i tij, prokuroria ka hapur dosjen e parave ruse, se do ta ketë e ta komandojë e ta urdhërojë.

Le të bëjë çfarë të dojë me të, por ne gjetëm këtë situatë të trashëguar. Kjo situatë pret zgjidhje nga guximi ynë dhe vendosmëria jonë e përballja me këtë regjim. Askush nuk duhet të ketë frikë nga revolucioni”, tha ai.