Home News “Rruget e Tiranes zhurmojne…” Mjeku i njohur reagon per lirimin e masave,...

“Rruget e Tiranes zhurmojne…” Mjeku i njohur reagon per lirimin e masave, ben paralajmerimin e forte : Jemi ende…

507
0

Ndersa javen e ardhshme pritet te zbuten masat e marra per frenimin e koro.navi.rusit , ka reaguar mjeku Tritan Kalo duke thene se nuk duhet te merren veprime te nxituara.


Sipas tij duhet akoma pak durim sepse jemi ende larg perfundimit te pandemise.Ne rruget e Tiranes ka shume levizje dhe kjo nuk eshte dicka e mire sepse mund te kthehet ne nje burim per perhapjen e ifeksioneve.
Ne statusin e tij Tritan Kalo shkruan:


DURIM , durim dhe vetem durim…PERSERITJA mbetet mamaja e dijes dhe aspak baba e merzitjes. Jemi ende larg se te thirrurit FITORE…Veteizolimi , distancimi fizik , higjena vetjake dhe ajo kolektive , ushqimi , ajrimi i mjediseve tona , rehidrimi po fillojne te na shperblehen , POR me oret e “liridaljes” nuku duhet zbatuar…UDHET E Tiranes zhurmojne dhe ta thyejne pak zemren kur sheh pamje te tilla .DEGJONI vetem keshillat e specialisteve dhe jo ato te gjithologeve , per te miren e shendetit tuaj fizik e mendor…JU DUAM SHUME POR , edhe ju duhet te doni me shume veten tuaj , si dhe te respektoni perkushtimin e punen tone …BASHKE ME SIGURI DO JA DALIM MBANE!!!!