Home News Rritet fri.kshëm numri me koronavirus gjatë 24-orëve në vendin tone. Shtohet një...

Rritet fri.kshëm numri me koronavirus gjatë 24-orëve në vendin tone. Shtohet një rast në Elbasan.

379
0

Dita e sotme është dita me numrin rekord të infektuarve në vend. Burime nga MInistria e Shendetesise bëjnë me dije se nga testimet kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 48 persona. Prej tyre janë: 24 Tirana, 8 Kruja, 4 Durrës, 1 Elbasan, 2 Lezhë, 2 Pukë, 3 Kamëz, 3 Fieri dhe 1 Gjirokastër.

24 orët e fundit shënojnë edhe një rekord për rastet më të larta që janë regjistruar me covid-19 deri më tani në vend që nga fillimi i pandemisë. Ndërkohë që ditët e fundit kanë pasur një rritje të rasteve, me 31 raste, 42 apo 44.