Home News Rinisin udhetimet drejt Italise.Reagojne autoritetet

Rinisin udhetimet drejt Italise.Reagojne autoritetet

368
0

Drejtoria e Pergjithshme Detare dhe Autoriteti Portual ne Durres ka reaguar pasi kane lexuar lajmin per rinisjen e udhetimeve drejt Italise me traget.


Raportohet se lajmi nuk eshte i vertete dhe transporti detar eshte i pezulluar deri ne nje urdher tjeter.


Ne reagimin e APD shruhet:


I kerkojme kompanive private qe operojne ne hapesiren portuale dhe mediave te mos shperndajne njoftime te paverifikuara ne rruge zyrtare sidomos ne situaten ne te cilen ndodhemi.Duke kerkuar mirekuptimin e qytetareve per kete situate.