Home News Rebelohet doktoresha e Onkologjikut: Ju lutem njerez, mos degjoni brockullat neper televizor...

Rebelohet doktoresha e Onkologjikut: Ju lutem njerez, mos degjoni brockullat neper televizor qe tuhen per inate politike

639
0

Doktoresha e spitalit Onkologjik Silcana Celiku apelon qytetaret qe te degjojne keshillat e mjekeve dhe specjalisteve persa i perket situates ne te cilen ndodhet vendi, dhe jo ata qe i quan pseudo-opinioniste.

Kjo semundje nuk eshte shaka. o njerez qe flisni brockulla po ndikoni keq jo vettem per izolimin por po vononi keshtu dhe trajtimin e pacienteve te tjere qe vuajne nga semundje te tjera sic eshte dhe kanceri.

Keta te semure jane me imunitet te ulet dhe jane shume te dobet qe mund ti kap ky virus. Kete jua thote nje onkologe. Ju lutem dhe njehere dhe kete jua them me shpirt dhe e indinjuar: Qendroni ne shtepi. Degjoni vetem zerin e mjekeve specialiste. Qente le te lehin se Shqiperia do ece perpara, shkruan doktoresha.

Me tej ajo shton se per cdo te mencur masat e marra jane te duhurat pasi me pacientet e semure ne spitale perballen mjeket , jo pseudo-opinionistet.