Home News Reagon ashpër moderatorja Arbana Osmani per gjendjen: Policia që nuk duam, turp!

Reagon ashpër moderatorja Arbana Osmani per gjendjen: Policia që nuk duam, turp!

723
0

Forca e treguar ndaj 15-vjeçarit në Tiranë nga efektivët e Policisë së Shtetit, është denoncuar edhe nga personazhet te shumte publikë.

Arbana Osmani ka shpërndarë një foto ku shkruan në një postim në Instastory “Policia që nuk duam, turp”.

Ajo eshte shprehur se ne nuk e kuam kete gje te ndodhi tek qytetaret tane.

Një qytetar arriti që të regjistronte momentin e forces së efektivëve kundër adoleshentit, ndërsa sot një nga policët është pezulluar dhe për tre të tjerë kanë nisur hetimet nga Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesave.