Home News Rama jep me ne fund nje afat: ja kur mund te permirsohet...

Rama jep me ne fund nje afat: ja kur mund te permirsohet situata ne vend

798
0

Kryeministri Edi Rama ne nje interviste me Mustafa Nanon, eshte shprehur se ku muaj mund te jete vendimtar per pandemine e koronavirusit ne Shqiperi. Sipas kreut te qeverise situata mund te permisohet ne fund te muajit prill, por vetem nese masat e marra do te zbatohen.

Hapja do te vije pas renies se kurbes. Ka nje moment qe arrin pikun dhe pastaj fillon e bie ne menyre konstante, atehere do te fillojme hapjen graduale. Besoj se prilli do te jete vendimtar per ne ne cdo aspekt. Nqs shqiptaret do te jene bashkepunues dhe respektues te rregullave do te shohim driten ne fund te tunelit ne fund te prillit, U shpreh kryemistri