Home News Qytetaret dalin ne rruge pa autorizime, gjejne justifikimet e paimagjinueshme

Qytetaret dalin ne rruge pa autorizime, gjejne justifikimet e paimagjinueshme

640
0

Tirana sot eshte zgjuar si nje dite normale dhe jo si nje dite veteizolimi. Qytetaret nuk i jane bindur apelit per te aplikuar ne portalin e-albania qe te dalin per nevoja personale ose per ilace vetem nje ore ne dite.

Gazetarja Dorjana Bezat raporton per news24 se ka pasur shume qytetare sot ne Tirane. Ajo shprehet se nga komunikimet e qytetareve me policine, kane gjetur justifikime te paimagjinueshme si , klaustrofobia, pra frika nga ambientet e mbyllura apo pretendojne se jane me crregullime mendore.

Ne nje rast nje i moshuar kishte dale per te bere nje oferte ne celular dhe kur e kapi policia ai nuk pranonte te shkonte ne shtepi pa e kryer oferten e celularit.