Home News Premtoi se do sillej si President danez, por Ilir Meta ben propozimin...

Premtoi se do sillej si President danez, por Ilir Meta ben propozimin bo.mbe për…

429
0

Presidenti Ilir Meta premtoi disa ditë më parë se tashmë e tutje do të sillet sikur të ishte Presidenti i Danimarkës, por nuk harron që të bëje propozime shume te forta për partite kundershtare.

Meta publikoi në facebook një shkrim të BB-së që thoshte se nga kriza e koronavirusit Shqipëria do zhytet në varfëri dhe nuk harroi të jepte edhe një mesazh politik.

Të mos kenë më frikë nga vota e lirë dhe e barabartë e qytetarëve të vendit dhe t’u japin mundësi të shprehen, jo vetëm për partitë, por edhe për deputetët që këta të mos heshtin më në Parlament e të vazhdojnë të ngrenë duart për ligje dhe te bejne politika që shtojnë varfërinë në vend dhe favorizojnë vetëm një grusht oligarkësh dhe politikanësh që kurrë s’duan të japin llogari dhe të mbajnë përgjegjësi, eshte shprehur Ilir Meta.