Home News Policia e Shtetit del me njoftimin e rëndësishëm: Ndalohet qarkullimi i makinave...

Policia e Shtetit del me njoftimin e rëndësishëm: Ndalohet qarkullimi i makinave / Ja çfarë lejohet nesër.

398
0

Policia e Shtetit ka njoftuar se ditën e dielë do të jenë të hapura të gjitha bizneset, si dhe do jetë e lirë lëvizja vetem per këmbësorët, por nuk do lejohet në asnjë qytet të vendit qarkullimi i automjeteve. Përmes një njoftimi zyrtar, policia ka theksuar se në kuadër të masave parandaluese të koronavirusit nuk do lejohet hyrja dhe dalja në zonat e kuqe, si dhe ndalohet lëvizja drejt plazheve nga zonat që nuk janë bregdetare.

Njoftimi i policisë:

Në kuadër të zbatimit të masave kufizuese për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, Policia e Shtetit njofton të gjithë qytetarët se në datën 31.05.2020 do të jenë të hapura të gjitha bizneset, si dhe do jetë e lirë lëvizja për këmbësorët, por nuk do lejohet në asnjë qytet të vendit qarkullimi i automjeteve. Gjithashtu, edhe për këtë fundjavë nuk do lejohet hyrja dhe dalja në zonat e kuqe, si dhe ndalohet lëvizja drejt plazheve nga zonat që nuk janë zona bregdetare. Policia e Shtetit kërkon mirëkuptimin e qytetarëve që të zbatojnë me rigorozitet ndalim-qarkullimin me automjete për ditën e nesërme, si dhe të respektohet distancimi social në të gjithë vendin.