Home News Po afron muaji Gusht por Rama ua pret krahët shqiptarëve: Dasma jo...

Po afron muaji Gusht por Rama ua pret krahët shqiptarëve: Dasma jo më shumë se 10 veta

867
0

Vera është stina e dasmave në Shqipëri por jo vetem. Por situata e krijuar tashmë ka anulluar të gjitha këto organizime të rëndësishme për familjet shqiptare.

Kryeministri Edi Rama gjatë një komunikimi me qytetarët në facebook është pyetur nga një këngëtar në lidhje me dasmat kete vit se cfare do behet.

Këngëtari – Ne muzikantët që mbahemi nga të ardhurat nga dasmat dhe klubet e natës si do t’ja dalim?

Edi Rama-Çfarë të të them tjetër përveçse bëj durim dhe të shpresojmë që më herët se vonë do të lirohet dhe përsa i përket cështjes së dasmave edhe pse kam parë që kanë lëshuar dasmat vendet e tjera, por jo më shumë se 10 persona. Tani këtë do ta shikojmë në proces.