Home News Pipero jep lajmin e mire/ Ky eshte ilaci qe ka dhene rezultat...

Pipero jep lajmin e mire/ Ky eshte ilaci qe ka dhene rezultat per koronavirusin, ja javet vendimtare

630
0

Pellumb Pipero ka thene se iu eshte deklaruar ilacit te Klorokines jane duke e perdorur tek pacientet me Koronavirus dhe se ka dhene rezultat.
Gjate kesaj kohe jane sheruar mbi 90 persona dhe shpresojme te sherohen me shume dhe sa me shpejt.
“Ilacet baze qe kane perdorur dhe koleget ne Kine dhe Itali i kemi patur nuk na kane munguar.
Por ilaci qe ka bere buje dhe i konfirmuar nga FDA klorokina ka ardhur ne Shqiperi dhe kemi dite qe e perdorim. Ka rezultate optimiste dhe pse jemi ne ditet e para te trajtimit me te .”
Si cdo epidemi dhe kjo epidemi ka logjiken e saj. Nuk eshte e ngjashme me epidemite qe kemi kaluar . Kjo jave besoj fort se do te arrije maksimumin e mundshem , sipas meje.Ndoshta java tjeter do te sjelle nje gjendje te qendrueshme , do te bjere gradualisht , do te na jape shume mundesi per te bere parashikime te sakta .
Shresojme qe ne maj te vazhdoje jeta normalisht.