Home News Pipero jep lajmin e mire, ja cfare pritet te ndodhe nga mesi...

Pipero jep lajmin e mire, ja cfare pritet te ndodhe nga mesi i Prillit

539
0

Mjeku i njohur infeksionist Pellumb Pipero , gjate nje lidhje direkte me ABC news deklaroi se kjo jave mund te arrije maksimumin e mundshem te rasteve me covid-19.


Me pas sipas mendimit te tij java tjeter pas kesaj jave do kemi pikun , do te jete nje jave e qendrueshme.
Ndersa nga mesi i muajit prill ai tha qe situata mund te zbutet , madje mund te kete permiresim per vendin tone.
Gjithsesi ky eshte akoma nje virus i panjohur.


Ne fund ai dha nje mesazh kuptimplote:
“Pensionistet dhe te semuret kronike duhet te vazhdojne te kufizojne levizjet edhe me gjate,gjithashtu shqiptaret qe jane kthyer nga vendet e tjera keto dite , duhet te vazhdojne te qendrojne ne karantine.”