Home News Perseri termet ne Durres/ Ja sa ishte magnituda

Perseri termet ne Durres/ Ja sa ishte magnituda

514
0

Lekundje termeti jane regjistruar ne mesnate ne qytetin e Durresit. Referuar te dhenave nga EMSC fatmiresisht termeti ka qene me magnitude 3.2 sipas shkalles rihter me thellesi 12 km.


Epiqendra ka qene ne detin Adriatik 18 km ne veriperendim dhe 38 km ne perendim te Tiranes. Lekundjet sizmike jane ndjere rreth ores 00.08.


Prej disa ditesh ne vendin tona jane ndjere lekundje sizmike edhe ne vende te tjera por fatmiresisht kane qene te lehta dhe pa deme. Urojme qe mos te perseritet me nje termet i forte si ai i Durresit.