Home Menyre Jetese Per rrogen time behet gjyq i madh,po me vilen tende 5 milione...

Per rrogen time behet gjyq i madh,po me vilen tende 5 milione euro? Kazhani perplaset me Fevziun

454
0

Mira Kazhani gazetarja e cila eshte perfolur per rrogen e saj te dyte ka reagur ndaj Fevziut i cili ka thene se gazetaret nuk duhet te paguhen nga struktura te tjera,vetem te asaj fushe ku punojne.


Ai shkruan:”Ndonjehere shume analiste ftohen ne debate jo per te dhene mendim te paanshem ,por te anshem.Sipas gjykimit tim kjo eshte e papranueshme,qe dikush te paguhet ne nje strukture tjeter,qofte politike ose jo.


Kush merret me gazetari le te qendroje brenda saj,nuk eshte e drejte qe te beje pune tjeter.

Mirepo as Kazhani nuk ja le manget ,ajo shprehet:

“Keto dite pandemie me dy gjera jane argetuar shqiptaret:Rroga ime si pune e dyte dhe vila 5 milione euro e Fevziut.

Me rrogen time mund te shtysh muajin,por me miliardat e Fevziut ,shqiptaret shikojne ate cfare eshte vertet korrupsioni ne shtypin shqiptar.,shikojne miliardat e tij neper instagram.


Dhe te vjen neveri kur per rrogen time behet gjyq nga Fevziu,kurse per miliardat e tij nga pushtetet behen emisione suksesi.