Home News Pellumb Pipero jep lajmin e shumpritur: Besoj se pas disa ditesh….

Pellumb Pipero jep lajmin e shumpritur: Besoj se pas disa ditesh….

562
0

Mjeku infeksionist, Pellumb Pipero ka dhene nje lajm shpresedhenes gjate nje bisede telefonike me TV Fax News ku ka thene se nese gjate kesaj jave do te kete renie te numrit te personave te infektuar me koronavirus apo qendrimi ne keto nivele, pas kesaj beson se do te kete ulje te numrit te te infektuarve ne vend.

Ai tha se situata eshte momentalisht e qendrueshme ndersa pohoi se 6 paciente jane ne terapi intensive disa prej te cileve ne gjendje te rende e disa te tjere relativisht rende.

Ai shtoi se, nese numrat e personave te infektuar do vijne ne renie gjate kesaj jave, tregon se masat e marra kane qene efektive dhe te duhurat, ne te kundert sipas tij faji do te rendoje mbi qytetaret qe nuk i kane ndjekur.