Home News Pëllumb Pipero del kundër Ramës: Ja çfarë duhet të bëjmë

Pëllumb Pipero del kundër Ramës: Ja çfarë duhet të bëjmë

703
0

Mjeku i njohur, Pëllumb Pipero, ka dhene nje mesazh te fuqishem persa i takon situas ne vend te krijuar si pasoje e koronaviruist.

Pipero ka shkruar në Facebook se dielli dhe ajri ndihmojnë shumë të mos sëmuremi nga koronavirusi, pasi rrisin imunitetin, madje edhe nqs. infektohesh e kalon më lehtë sëmundjen.

Nder te tjera ai eshte shprehur se virusi ende qarkullon, beteja ende vazhdon! Dhjetra here kam theksuar se virusi nuk qendron ne ajer dhe ne mjediset e hapura, ndaj kam inkurajuar dhe shpjeguar profesionalisht pse duhet te jemi te vendosur per hapjen e cila deri tani duhej te ishte graduale, thekson mjeku. Deklarata e Piperos vjen kunder asaj qe po ben qeveria e cila po mban te mbyllura plazhet dhe parqet.