Home Menyre Jetese Pas temperaturave te nxehtit afrikan vjen lajm i mire ja kur do...

Pas temperaturave te nxehtit afrikan vjen lajm i mire ja kur do te freskohet moti

144
0

Vendi ynë ditët e fundit gjeti pak “paqe” nga vala e të nxehtit.

Gjithsesi tre ditët në vijim, e premte, e shtunë dhe e diel, do përballen me temperatura më të larta sesa java që lamë pas.

Mbi 38 gradë Celsius, temperaturat do të jenë në qytete si Berati, Elbasani dhe Gjirokastër, ndërsa pjesa tjetër e territorit do të jetë më e freskët.
Megjithatë, java tjetër do të jetë sërish freskim moti dhe ulje temperaturash.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here